muzeumpamiatka.pl
O muzeum ι Mapa strony ι Kontakt  Zaloguj       

Liczba zdjęć: 71 579Youtobe

Muzeum Pamiątka

Zegar

Muzeum Historyczno-Przyrodnicze "Pamiątka" znajduje się w Zespole Szkół w Izabelinie. Powstało dla uczniów tej szkoły, w celu zachęcenia ich do bliższego zapoznania się z historią, a także do zetknięcia się z przedmiotami, których na co dzień nie ma już w ich otoczeniu, są podobne lub inne, albo przez lata na tyle się zmieniły, że warto o nich przypomnieć; o różnych zapomnianych zdarzeniach, o których można przeczytać w starych dokumentach lub zobaczyć je na zdjęciach, na których czas się zatrzymał.

Muzeum posiada dziesiątki tysięcy zdjęć z różnych części świata. Są na nich ciekawe miejsca, miejsca sakralne, miejsca pamięci, miasta, muzea, zamki, twierdze, ruiny, które według mnie warto odwiedzić i poszerzyć swoje horyzonty wiedzy w różnych tematach. Pokazuję je, aby zachęcić państwa do podróżowania i zwiedzania rodzinnego. Zachęcić do pojechania i zobaczenia co znajduje się w różnych muzeach, krajowych i zagranicznych i porównać jak one działają, jakie mają zbiory z muzeami w waszej okolicy.

Jeden z pracowników Szkoły działający w grupie rekonstrukcyjnej

fot. Jeden z pracowników Szkoły działający w grupie rekonstrukcyjnej.

Muzeum konserwuje, a w wielu przypadkach rekonstruuje niektóre eksponaty, aby przywrócić im dawny wygląd. Wiem, że każde Muzeum ma własne zdanie na ten temat. W moim Muzeum wolę mieć np. kompletny karabin niż tylko zardzewiały metal, jeszcze bez niektórych części. Zawsze staram się zakupić oryginalne części, ale to z biegiem czasu staje się coraz bardziej nie realne, dlatego posiłkuje się czasem częściami dorobionymi. Nie zawsze są one idealne, ale uważam, że lepsze takie niż żadne. Poniżej prezentuję kilka zdjęć renowacji i rekonstrukcji niektórych eksponatów.

Reichsrevolver wzór 1883 rReichsrevolver wzór 1883 r
fot. Reichsrevolver wzór 1883 r.
Ckm- ciężki karabin maszynowy niemiecki Maxim MG 1908r. Kaliber 7,92 mm.
Ckm- ciężki karabin maszynowy niemiecki Maxim MG 1908r. Kaliber 7,92 mm.
fot. Ckm- ciężki karabin maszynowy niemiecki Maxim MG 1908r. Kaliber 7,92 mm.
Reichsrevolver wzór 1883 r
Reichsrevolver wzór 1883 r

Reichsrevolver wzór 1883 r
Reichsrevolver wzór 1883 r

Reichsrevolver wzór 1883 r
Reichsrevolver wzór 1883 r

Reichsrevolver wzór 1883 r
fot. Rkm francuski MAC-34 używany w samolotach
Reichsrevolver wzór 1883 rReichsrevolver wzór 1883 r
fot. Austro-Węgry Pistolet Mannlicher model 1905 r.

Udało się uruchomić silniki i zrobić transformatory nie mając schematów do dwóch eksponatów z mojego muzeum.

MG 151 niemieckie działo 20 mm zawieszane pod skrzydłem samolotu, zasilane elektrycznie

MG 131 niemiecki ckm z samolotu zasilany elektrycznie

Gdyby ktoś z Państwa chciał przekazać jakiś eksponat do mojego Muzeum chętnie przyjmę, proszę o kontakt emailem. Muzeum zbiera przedmioty z różnych dziedzin. Większość przedmiotów znajdujących się w Muzeum to kolekcja rodzinna: militaria, banknoty, monety, stara biżuteria, odznaczenia, medale, odznaki, znaki tożsamości, wyposażenie wojskowe, czapki, hełmy, mundury, przedmioty codziennego użytku, stara porcelana, sztućce, dokumenty, zdjęcia, stare pocztówki itp. Gdyby ktoś z Państwa, chciał przekazać jakieś darowizny pieniężne na Muzeum, proszę o kontakt. Konserwacja eksponatów jest bardzo kosztowna, każda pomoc jest mile widziana. Jak widać na załączonych zdjęciach, ze "szrota" można zrobić eksponat, ale to pieniądze robią cuda. Konserwuje wszystko, wiele przedmiotów oczekuje jeszcze na renowacje. Wszystkie eksponaty są dla mnie bardzo ważne, niezależnie od kraju pochodzenia.

Prześlij wiadomość!

Niedziela 4 czerwca 2023

Wpisz dane dostępowe

Ładuję stronę ...
Ładuję stronę ...
Ładuję stronę ...